Marius Şumudică s-a enervat cumplit! Avertisment dur pentru propria echipă. Ce l-a scos din sărite pe antrenorul român

Marius Şumudică s-a enervat cumplit! Avertisment dur pentru propria echipă. S-a aflat ce l-a scos din sărite pe antrenorul român după meciul pierdut de Gaziantep. Trupa pregătită de Şumudică nu a avut nicio şansă cu Beşiktaş, scor 2-0 pentru echipa din Istanbul.

La finalul meciului, Marius Șumudică i-a avertizat pe jucătorii săi. A spus, de faţă cu toată lumea, ce l-a nemulţumit în duelul cu Beşiktaş.

Marius Şumudică s-a enervat cumplit!

Beşiktaş s-a impus în partea secundă, după reuşitele lui Salih Ucan și Cenk Tosun. Marius Șumudică a ținut să scoată în evidență faptul că echipa sa trebuia să atace mai mult. Dacă ar fi câștigat, Gaziantep s-ar fi distanțat de zona locurilor retrogradabile din Turcia.

„Au fost două reprize diferite. Adversarul din prima repriză nu a putut să intre în poziție și a încercat doar șuturi de la distanță. În a doua repriză am primit un gol dintr-o fază fixă. A trebuit să nu asumăm responsabilitatea acolo, dacă nu marcăm bine adversarul, atunci vom primi gol. Nu pot accepta asta.

Am început apoi să ne deschidem după ce am primit primul gol, pentru că ne doream să obținem cel puțin un punct. Din păcate am primit și al doilea gol, însă vreau să felicit echipa pentru spiritul de luptă. Nu este ușor să joci în fața a 30 de mii de oameni.

Azi am avut din nou ocazii clare, dar nu putem câștiga puncte doar dacă ne apărăm. Vom lucra la asta. Jucătorii mei au acoperit foarte bine Beșiktașul, mă bucur că asta. Tactic, Beșiktaș nu ne-a fost superioară. Dacă dai un gol în fotbal, poți câștiga”, a spus Marius Șumudică, conform ntvspor.net.

După înfrângerea cu Beșiktaș, Gaziantep rămâne pe locul 16, ultimul deasupra liniei retrogradabile. Are nouă puncte şi se află la egalitate cu Konyaspor. În următoarea rundă, echipa lui Marius Șumudică va juca pe teren propriu cu Rizespor, care ocupă locul nouă, cu 14 puncte.