Marius Şumudică, dezvăluiri din vestiar! Ce a făcut jucătorul eliminat în meciul cu Farul. Antrenorul a dat toate detaliile

Marius Şumudică a dezvăluit ce s-a întâmplat în vestiarul echipei la finalul meciului cu Farul. Jucătorul eliminat în urma unui cartonaș roșu a ținut un discurs care l-a impresionat pe tehician.

Rapid-ul a obținut o victorie uimitoare pe Giulești, la meciul cu Farul. Echipa lui Marius Șumudică a reușit să ia cele 3 puncte după ce a marcat 5 goluri.

Marius Şumudică, dezvăluiri din vestiar!

Cu toate acestea, în prelungirile meciului, în minutul 90+1, înainte ca Alexandru Dobre să înscrie golul de 5-0, Jakub Hromada a fost eliminat după o intrare criminală la Nicolas Popescu. Fotbalistul nu va putea să joace derby-ul cu FCSB.

Chiar dacă este suparat că echipa a rămas fără un jucător importanrt, Marius Șumudică a dezvăluit că Hromada a avut un comportament excepțional al fialul echipei.

„Îmi pare rău că l-am pierdut pe Hromada meciul următor.

Este exuberanța asta. Eu sunt mai mult dezamăgit când un jucător ia un cartonaș roșu pentru o lovitură cu cotul, pentru injurii la adresa arbitrului.

Eu eram la nivelul gazonului, simțeam efervescența, fiecare, la un moment dat voia să marcheze. Nu o să-l mângâi pe cap, dar mie mi-a plăcut atitudinea lui după meci, când eu vorbeam la centru cu echipa. El a intrat în mijloc și a zis: ‘Îmi prezint scuze! Îmi asum, este în totalitate vina mea! Suport consecințele’.

Asta înseamnă un lider de echipă și un jucător care în fața grupului are tăria de a-și prezenta scuze în fața grupului. Din punctul meu de vedere, se sudase un cuplu de mijlocași centrali foarte buni, el cu Toby, doi jucători complementari. Este jucător care la antrenamente îmi sparge toate barometrele, îmi aleargă antrenament de antrenament cel mai mult.

Este o pierdere mare, dar sperăm să găsim soluții. El îl ajuta foarte mult pe Christensen, îi dădea libertatea să de transforme din mijlocaș defensiv în mijlocaș ofensiv. Avea libertatea de a ajuns la finalizare și de a da assisturi”, a explicat, la Fanatik, Marius Șumudică.