Marius Şumudică a rămas mască! Ce s-a întâmplat la derby-ul cu Fenerbahce. Vedeta care a venit direct la antrenorul român

Marius Şumudică a rămas mască! S-a aflat ce s-a întâmplat la derby-ul cu Fenerbahce. Cine este vedeta care a venit direct la antrenorul român.

Gaziantep a pierdut meciul cu Fenerbahce, scor 0-1, după golul înscris de Irfan Can Kahveci în minutul 81.

Marius Şumudică a rămas mască

După meci, Edin Dzeko, vedeta lui Fenerbahce, s-a dus spre Marius Șumudică pentru a-l felicita pentru modul în care s-a prezentat formația sa.

Sursa: Twitter/ Gaziantepfk.org

Mai apoi, pe când era la vestiar, Șumudică a primit din partea lui Dzeko tricoul de joc al fotbalistului.

Edin Dzeko a fost cât pe ce să marcheze în poarta grupării lui Marius Șumudică, dar a ratat o lovitură de pedeapsă în minutul 50.

Și Denis Drăguș a avut o ocazie de gol, în minutul 90+8, când a trimis un șut periculos, sub bară, însă portarul Dominik Livakovic a respins in extremis.

Fenerbahce este liderul primului eșalon din Turcia. Echipa are 53 de puncte adunate, cu 5 mai multe decât Galatasaray, care are cu un duel în minus.

Gaziantep, pe de altă parte, este acum pe locul 16, ultimul care asigură rămânerea în prima ligă. Formația lui Marius Șumudică are 21 de puncte acumulate.