Marius Şumudică a încasat-o grav! Umilinţă pentru antrenorul român. Imaginile momentului / Video

Marius Şumudică a încasat-o grav! Umilinţă totală pentru antrenorul român. Imaginile momentului. Trupa pregătită de către tehnicianul din România a luat bătaie la scor în ultimul meci.

Marius Şumudică a păţit-o rău în ultima partidă a echipei sale. Al-Raed a pierdut fără drept de apel confruntarea cu Al Feiha.

Marius Şumudică a încasat-o grav!

Marius Şumudică nu o duce bine deloc în Arabia Saudită. A pierdut şi meciul din etapa a 13-a, scor de 2-4, după ce a condus cu 1-0. Primul gol al meciul a fost marcat de Al-Raed, prin Fouzair. Trupa antrenorului român a fost egalată în minutul 41. Apoi, Pavkov i-a adus pe oaspeți în avantaj, scor 1-2.

Trupa lui Șumidică nu a cedat. La cabine s-a intrat la egalitate, scor 2-2. Mitriță a marcat în minutele de prelungire ale primei părți, din pasa lui Fouzair. Partea secundă a fost de coşmar pentru Sumudică şi Mitriţă. Ricardo și Paulinho au marcat pe final.

În urma acestui rezultat, Al Feiha s-a apropiat la un singur puncte de trupa lui „Șumi”, care ocupă locul 11 în clasament. Al-Raed a ajuns la al treilea meci fără victorie în campionat în ulimele cinci etape. Pentru români urmează un nou meci important în lupta pentru evitarea retrogradării.

Etapa viitoare joacă în deplasare, cu Al Khaleej, o altă contracandidată în lupta pentru salvarea de la retrogradare.