Marius Ștefănescu nu s-a putut abține. Și-a făcut praf colegii după înfrângerea cu Farul: ‘N-am jucat nimic’

Marius Ștefănescu a fost extrem de supărat după ce echipa sa a pierdut, pe teren propriu, meciul cu Farul, scor 0-1.

Fotbalistul covăsnenilor spune că cele trei puncte puteau să fie decisive în lupta pentru play-off. Pentru Sepsi care este pe locul 9 în Superliga, este a patra înfrângere consecutivă.

Marius Ștefănescu nu s-a putut abține

Farul a câștigat cu un gol controversat marcat de Constantin Grameni pe finalul meciului.

Marius Ștefănescu a recunoscut că în acest moment calificarea în play-off este din ce în ce mai grea. Sepsi a ajuns la a patra înfrângere consecutivă.

”A fost un meci cu două reprize diferite, am controlat în prima repriză. Ne-am creat ocazii, dar nu am marcat. În a doua repriză, nu am jucat nimic, nu am înțeles ce am jucat. E o înfrângere grea pentru că aveam nevoie de puncte pentru a ne menține în cursa pentru play-off.

Nu pot să spun că mă apasă, dar au fost câteva ratări, puteam să fac mai mult, dar asta a fost în seara asta. Normal că sperăm la play-off. Trebuie să credem în noi, dar e din ce în ce mai greu, pentru că multe echipe sunt acolo. Vom vedea până la final”, a spus Marius Ștefănescu la finalul meciului.