Marius Măldărăşanu nu s-a mai abţinut! Reproşuri după înfrângerea cu Farul: ‘Am primit două goluri pe greşelile noastre’ +Ameninţări pentru cei de la FCSB

Marius Măldărăşanu nu s-a mai abţinut! Reproşuri după înfrângerea cu Farul. Hermannstadt a pierdut în faţa Farului, scor 2-3, iar tehnicianul s-a dezlănţuit. Este mulţumit de joc, dar îşi taxează echipa pentru golurile primite.

Marius Măldărăşanu laudă prima repriză, dar îşi pune la zid echipa pentru partea secundă. Spune, însă, că putea lua un punct la Ovidiu.

Marius Măldărăşanu nu s-a mai abţinut!

„O primă repriză bună a noastră, dar am luat gol. Puteam marca. Repriza a doua am egalat, apoi am primit două goluri pe greşelile noastre. Ne-a lipsit şansa, puteam să scoatem un punct. Mi-a plăcut jocul, am fost dominaţi în unele momente. Totuşi, am avut un joc foarte bun în prima repriză.

Să ne dea încredere jocul că avem un plus ca joc. Este de aşteptat însă că s-au schimbat mulţi jucători. Avem şi accidentaţi pe care îi vom recupera”, a spus Marius Măldărăşanu, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.

Marius Măldărăşanu vrea ca echipa sa să îşi revină etapa viitoare cu FCSB. Visează la o victorie în faţa campioanei. „Jucăm acasă cu FCSB. Când joacă în cupele europene echipele noastre suferă. Au două loturi puternice, dar dezavantaj pentru ei din punct de vedere al oboselii”, a mai spus antrenorul sibienilor, conform sursei citate.