Marius Măldărășanu, nemulțumit după meciul cu UTA! Ce l-a deranjat pe antrenorul sibienilor: ‘E frustrant’ + Hermannstadt, neînvinsă de trei etape

Marius Măldărășanu a fost nemulțumit după meciul cu UTA, terminat la egalitate, scor 1-1. Antrenorul spune că echipa sa ar fi meritat să câștige. Spune c[ a avut mai multe ocazii şi că e frustrat de rezultat.

Sibienii sunt pe locul 7 în Superliga, cu 12 puncte, în timp ce echipa lui Mircea Rednic este pe 14, cu doar 8 puncte.

Marius Măldărășanu, nemulțumit după meciul cu UTA

”Simt frustrare, simt frustrare. În prima repriză avut bara aia, am avut și noi o bară. După a doua repriză, cred că meritam să câștigăm. E frustrant să primești gol după un corner. Asta e situația. Ne încurajează jocul, iar pentru mine asta contează enorm. Mentalul este afectat când iei un gol, simți în teren când meriți mai mult, că ai fost mai bun în multe momente din joc.

Poate sunt subiectiv, dar cred că meritam mai mult în seara aceasta. Plusul a fost de la Galați, de acolo am simțit un reviriment, chiar dacă acolo am pierdut. Eu îmi doresc să jucăm bine, așa, nu avem cum să nu adunăm puncte”, a declarat Marius Măldărășanu, după meci.