Marius Croitoru, debut cu dreptul pe banca piteștenilor. UTA – FC Argeș 0-1

Marius Croitoru a debutat cu o victorie pe banca piteștenilor. FC Argeș a câștigat, scor 1-0, meciul cu UTA Arad din etapa a 16-a din Liga 1. La finalul meciului, fanii i-au cerut demisia lui Ilie Poenaru.

FC Argeș este pe locul 8 cu 20 de puncte, în ce UTA este pe 14 cu 16 puncte.

UTA a ratat două ocazii la începutul primei reprize, pentru ca în minutul 14 elevii lui Croitoru să ceară un penalty după o cădere în careu a lui Garita. Arbitrul a lăsat însă jocul să continue. În minutul 27, Garita a reușit o cursă de excepție și l-a învins pe Balauru. Arădenii au mai avut câteva ocazii, dar scorul nu s-a schimbat.

În repriza a doua, a fost rândul arădenilor să ceară un penalty. În minutul 86, UTA Arad a rămas în 10 după ce Raul Steau l-a lovit dur pe Alexandru Isfan și a văzut cartonașul roșu. În ultimul minut, arădenii au mai pierdut un jucător.  Erico a fost eliminat pentru cumul de cartonașe galbene.

Echipe de start

UTA: D. Balauru – Dobrescu, Erico, Benga, Abeid – Batha, Cascini – Stahl, Otele, R. Pop – Postolachi
Rezerve: Fl. Iacob – Hoxhallari, Fl. Matei, Neagoe, Șteau, CIbi, Jobello, Keșeru
Antrenor: Ilie Poenaru

FC Argeș: Straton – Tofan, Dobrosavlevici, Cestor, Latovlevici – Njike, Raynov – Ișfan, Calcan, Bertrand – Garita
Rezerve: Greab – Jakolis, M. Constantin, Meza Colli, I. Șerban, G. Crețu, R. Covaci, Donisa, Celestine
Antrenor: Marius Croitoru