Mario Camora este mulțumit de remiza cu Ballkani: ‘Am sperat până la ultima fază’

CFR Cluj a terminat la egalitate meciul cu Ballkani, scor 1-1, în grupele Conference League.

Gazdele au deschis scorul prin Thaici, iar elevii lui Dan Petrescu au egalat în prelungiri, prin Yuri Matias. Căpitanul ardelenilor s-a declarat mulțumit de acest rezultat.

”După ce s-a întâmplat în joc, eu zic că e un rezultat bun pentru noi. O echipă care a avut o posesie foarte bună. Noi eram pregătiți de acest aspect.

Și în prima repriză au avut posesia, dar nicio ocazie de gol. Prima repriză cred că am avut noi 2-3 faze de gol. Repriza a doua au dat ei un gol. A fost un meci cu entuziasm. Știam că o să dăm gol, am sperat până la ultima fază.

S-a văzut experiența noastră. De la minutul 70 ei au scăzut fizic și asta s-a văzut. Adevărul e că sunt o echipă care au jucat un fotbal frumos, ca Farul de la noi. Eu zic că e un punct important pentru noi”, a declarat Mario Camora, la finalul meciului cu Ballkani, pentru contul de Youtube al clubului.

CFR Cluj este deocamdată pe locul 2 în grupă cu un punct.