Mario Camora a pus tunurile pe arbitru. Căpitanul clujenilor s-a enervat cumplit: ‘Ce să facem? Să ne plângem?’

Mario Camora s-a enervat cumplit și a acuzat arbitrajul la finalul meciului pierdut de CFR Cluj cu Sivasspor, scor 0-3. După rezultatul din Turcia, calificarea se va juca în Gruia cu cei de la Ballkani.

„Nu ai văzut că a fost ofsaid? (n.r. la primul gol marcat de Sivasspor), dar dacă nu avem VAR… Ce să facem? Să ne plângem? Degeaba ne plângem noi de VAR”, a acuzat Camora.

Căpitanul clujenilor a încercat să găsească o explicație pentru jocul slab al CFR-ului.

„În repriza a doua trebuia mai multă personalitate și nu trebuie să ne gândim la asta (n.r. la VAR). Eu zic că golul doi a fost OK pentru ei și pentru acest meci. Dacă tu primești un gol ca noi, acolo la prima bară, pe jos, e greu să revii. După te deschizi și e o echipă cu calitate, sunt buni pe contraatac.

Asta e. Trebuia să fim concentrați de la primul minut. Mai e un meci, trebuie să ne unim, să fim mai concentrați și să avem personalitate. Asta ne-a lipsit”, a mai spus fotbalistul după meci.

Camora se gândește deja la derby-ul cu Rapid.

„Dacă batem și noi o să avem tot 10 puncte, e obiectivul nostru, nu trebuie să ne gândim la Slavia. Am luat trei goluri, nu am dat niciunul.

Ne așteaptă un meci foarte greu (n.r. cu Rapid), cu o atmosferă foarte frumoasă, după o să ne gândim la ultimul meci”, a declarat Camora.