Măcel pe Arcul de Triumf! S-a terminat Dinamo-Petrolul. Echipa lui Zeljko Kopic şi-a revenit după şocul cu CFR Cluj

Măcel pe Arcul de Triumf! S-a terminat Dinamo-Petrolul. Echipa lui Zeljko Kopic şi-a revenit după şocul cu CFR Cluj. Câinii au condus în prima etapă de Superliga cu 2-0, dar a pierdut, scor 2-3, în Gruia.

Acum, băieţii lui Zeljko Kopic şi-au luat revanşa. Au făcut instrucţie în faţa celor de la Petrolul.

S-a terminat Dinamo-Petrolul

Echipa lui Zeljko Kopic a avut o precizie de invidiat în prima parte a disputei de pe Arcul de Triumf. A deschis scorul, în minutul 12, Hakim Abdallah, la o gafă a oaspeţilor. S-a făcut 2-0 în minutul 41. Cătălin Cîrjan a marcat după o altă gafă a petroliştilor.

S-a făcut 3-0 după reuşita lui Astrit Selmani, din minutul 60, spre bucuria celor aproximativ 7000 suporteri prezenţi la meci. În minutul 82, Ţicu a redus din diferenţă. La faza imediat următoare, Politic a obţinut un penalty şi tot el l-a transformat. Scor final Dinamo-Petrolul 4-1 şi câinii obţin prima victorie din acest sezon de Superliga. De partea cealaltă, Petrolul are doar un punct după două meciuri.

Dinamo – Petrolul, echipele de start:

Dinamo (4-3-3): Golubovic – C. Costin, Boateng, Homawoo, Opruț – Milanov, Gnahore, Cîrjan – Abdallah, Selmani, Politic
Rezerve: Roșca, Ailiesei, Bordușanu, A.Irimia, Pașcalău, Rotund, Licsandru, Sivis, A. Florescu, Patriche, Bani, Amzăr, Caragea
Absenți: –
Antrenor: Zeljko Kopic

Petrolul (4-2-3-1): Zima – Miranda, Papp, Huja, Țicu – Mateiu, Keita – M. Bratu, M. Dumitriu, G. Grozav – Berisha
Rezerve: Eșanu, Stănică, Tolea, Radu, Boțoghan, Jyry, Hanca, Ișfan, Bucur, Rădulescu, Ilie
Absenți: –
Antrenor Mehmet Topal

Stadion: „Arcul de Triumf”
Arbitru: George Găman (Craiova). Asistenți: Alexandru Filip (Constanța), Daniel Ilinca (Craiova)
Arbitru VAR: Horațiu Feșnic (Cluj Napoca). Asistent VAR: Mircea Orbuleț (București)