Măcel la Sibiu! S-a terminat Hermannstadt – Poli Iași. Jucătorii lui Marius Măldărăşanu au făcut spectacol

Măcel la Sibiu! S-a terminat Hermannstadt – Poli Iași. Jucătorii lui Marius Măldărăşanu au făcut spectacol în disputa contra moldovenilor pe care i-au pulverizat pur şi simplu. S-a marcat pe bandă rulantă.

Nici nu începuse bine meciul că băieţii lui Marius Măldărăşanu îşi acontaseră deja cele 3 puncte.

S-a terminat Hermannstadt – Poli Iași

S-a marcat pe bandă rulantă la Sibiu. Băieţii lui Marius Măldărăşanu au marcat după doar 3 minute. Balaure a fost cel care a deschis scorul. În minutul 9 era 2-0, după reuşita lui Deaconu. Peste doar 10 minute, Ianis Stoica a dus scorul la 3-0. A marcat şi Aurelian Chiţu, în minutul 42. Teixeira a redus din diferenţă în prelungirile primei reprize.

Şi în repriza a doua au continuat golurile pe bandă rulantă. Balaure a făcut 5-1 în minutul 58 şi a făcut dubla. Robert Popescu a marcat în minutul 79 şi era scorul campionatului. Stefanovici a marcat  peste doar 3 minute. S-a completat cel mai mari scor al sezonului din Superliga. Scor final Hermannstadt-Poli Iaşi 6-2 şi sibienii sunt pe loc de play-off în Superliga. De partea cealaltă, moldovenii tremură deja pentru menţinerea în Superliga.

Hermannstadt – Poli Iași, echipe de start

Hermannstadt: Căbuz – Oroian, Găman, Ionuț Stoica, Goncalves – Ivanov – Balaure, Murgia, Deaconu, Ianis Stoica – Chițu
Rezerve: A. Pop, Muțiu, Bejan, D. Iancu, Căpușă, Birceanu, F. Luca, Neguț, Kujabi, R. Popescu, Jipa, Bus
Absenți: Selimovic (accidentat)
Antrenor: Marius Măldărășanu

Poli Iași: Jesus Fernandez – Guilherme, Samayoa, Silva, Atanaskoski – Roman, Bordeianu, Gouet, Teixeira – Gheorghiță, Kamberi
Rezerve: Niga, F. Ilie, Ispas, Ștefanovici, Itu, Tailson, Miskovic, A. Ciobanu, A. Popa, Harrison, V. Gheorghe, Tănasă, Andronic
Absenți: Todoroski (accidentat)
Antrenor: Tony da Silva

Stadion: Municipal
Arbitru: Moroiță Andrei (Ploieşti). A1: Cerei Alexandru (Cluj-Napoca), A2: Neacșu Ionuț Traian (Bucureşti)
Arbitru VAR: Petrescu Radu (Bucureşti). Arbitru AVAR: Marinescu Vasile (Bucureşti)