Luis Suarez a debutat cu gol pentru Nacional Montevideo

Luis Suarez a înscris sâmbătă primul gol după revenirea în Uruguay. Suarez a marcat pentru Nacional Montevideo, în confruntarea cu Rentistas.

Luis Suarez (35 de ani) a înscris al treilea gol al echipei Nacional în victoria obţinută cu CA Rentistas, sâmbătă, în campionatul din Uruguay, scor 3-0 (2-0).

Atacantul a intrat pe teren la începutul reprizei secunde şi a marcat în minutul 58. Golurile meciului au fost reuşite de Jose Luis Rodriguez (min. 2), Ignacio Ramirez (min. 41) şi Luis Suarez (min. 58).

Luis Suarez a decis să revină la un club din Uruguay după 16 ani petrecuţi în Europa, la FC Groningen, Ajax Amsterdam, FC Liverpool, FC Barcelona şi Atletico Madrid. Atacantul a avut parte de o primire de vis, sute de persoane înghesuindu-se să-l vadă.