Lovitură totală pentru Răzvan Lucescu! Probleme pentru PAOK Salonic înaintea duelului cu FCSB. Echipa fostului selecţioner a pierdut derby-ul

Lovitură totală pentru Răzvan Lucescu! Probleme pentru PAOK Salonic înaintea duelului cu FCSB. Echipa fostului selecţioner a pierdut derby-ul Salonicului în faţa marii rivale Aris. Asta deşi a avut mari oprtunităţi de a marca.

Echipa lui Răzvan Lucescu a pierdut, scor 0-1, pe teren propriu, derby-ul oraşului, contra celor de la Aris Salonic.

Lovitură totală pentru Răzvan Lucescu!

Cei de la PAOK Salonic au avut prima mare ocazie în minutul 26. Tissoudali a lovit transversala, apoi a înscris, dar golul a fost anulat pentri ofsaid. Acelaşi Tissoudali a lovit bara, peste doar două minute, după o centrare foarte bună a lui Taison.

În minutul 38, Konstantelias a şutat pe lângă poartă, după o centrare excelentă a lui Otto. Şi oaspeţii au avut şansa golului, după pausă. Kotarski a avut o intervenţie de senzaţie la un şut al lui Sisto.

În minutul, Manu Garcia a deschis scorul cu un şut în forţă, la colţul scurt, din careu. Echipa lui Răzvan Lucescu a atacat cu toate liniile. A mai avut un gol anulat şi o bară. Baba a trimis în bara transversală din trei metri. Scor fina PAOK Salonic – Aris 0-1. După acestă înfrângere, PAOK a pierdut prima poziţie, fiind la egalitate cu Olympiacos, dar cu un golaveraj mai slab.

Pentru PAOK Salonic urmează duelul din Europa League, contra celor de la FCSB. Disputa este joi, de la ora 22.00. În prima etapă, echipa greacă a pierdut cu Galatasaray, în timp ce campioana României a bătut RFS cu 4-1.