Lovitură totală pentru Răzvan Lucescu! PAOK Salonic, out din Conference League. Seară plină de surprize și în Europa League + Rezultate complete

Lovitură totală pentru Răzvan Lucescu. Antrenorul român nu a reușit să-și califice echipa în semifinalele UEFA Conference League. Grecii au fost învinși, scor 2-0 de Club Brugge. Fiorentina, Aston Villa, Olympiakos și Club Brugge vor juca în semifinale.

AS Roma, Atalanta, Bayer Leverkusen și Marseille s-au calificat în semifinalele Europa League.

Răzvan Lucescu, out din Europa

Meci de coșmar pentru Răzvan Lucescu. PAOK s-a văzut condusă din minutul 33, când Jutgla a deschis scorul, după ce a-a învins pe Kotarski cu un șut pe jos. În prelungiri, belgienii au marcat prin Sokras, dar reușita a fost anulată. După trei minute Jutgla a reușit  dubla.

Rezultate – returul sferturilor UEFA Conference League

Fiorentina, Aston Villa și Olympiakos s-au calificat în semifinale după executarea loviturilor de departajare.

La meciul dintre Lille și Aston Villa a avut loc o fază incredibilă. Portarul Emiliano Martinez a văzut al doilea galben în timpul executărilor loviturilor de departajare, dar nu a fost eliminat. Arbitrul i l-a anulat.

Fiorentina – Plzen  2-0  (în tur 0-0)
Lille – Aston Villa  2-1, 3-4 după pen  (în tur 1-2)
Fenerbahce – Olympiakos 1-0, 2-3 după pen (în tur 2-3)
PAOK – Club Brugge  0-2      (în tur 0-1)

Turul semifinalelor este programat pe 2 mai, returul pe 9 mai. Finala se joacă pe 29 mai, la Atena, pe arena Agia Sophia.

Rezultate – returul sferturilor Europa League

Roma – Leverkusen și Marseille – Atalanta sunt semifinalele Europa League. Meciurile se dispută pe 2 și 9 mai.

AS Roma – AC Milan  2-1   (în tur 1-0)

Atalanta – Liverpool  0-1    (în tur 3-0)

Marseille – Benfica  1-0, 3-2 la pen (în tur 1-2)

West Ham – Bayer Leverkusen  1-1   (în tur 0-2)