Lovitură totală pentru Radu Drăgușin! S-a aflat imediat după meci. Edi Iordănescu trebuie să știe

Lovitură totală pentru Radu Drăgușin! S-a aflat imediat după meci. Edi Iordănescu trebuie să știe. Marți, Genoa a suferit un eșec în fața celor de la Lazio, scor 0-1, fiind eliminată din Cupa Italiei.

Unicul gol al meciului a fost înscris în minutul 5, grație lui Matteo Guendouzi, care a șutat puternic de la marginea careului.

Lovitură totală pentru Radu Drăgușin

Radu Drăgușin a fost titular în acest duel, dar a fost schimbat în minutul 69 cu De Winter. Pe de altă parte, George Pușcaș a fost rezervă la începutul partidei. El a intrat pe teren în minutul 69, când l-a înlocuit pe Matteo Retegui.

La sfârșitul meciului, publicația Tuttomercatoweb a scris despre prestațiile celor doi jucători români, pe care i-a notat cu 6, acestea fiind două dintre cele mai mari calificative de la Genoa.

„Prestația fundașului central rossoblu a fost una fără laude. A observat, însă nu a reușit să intercepteze șutul lui Guendouzi cu piciorul drept, de la faza golului. S-a descurcat bine în duelurile cu Castellanos”, au scris italienii despre Drăgușin.

„Nu primește mingi folositoare în suprafața de pedeapsă”, a comentat sursa citată și despre Pușcaș.

George Pușcaș mai are contract cu cei de la Genoa până în vara anului 2026, însă o altă grupare din Peninsulă s-a arătat a fi interesată de serviciile sale. Este vorba despre Spezia, echipa de pe locul 19 din Serie B.

„Plecările de la echipă și economiiile din salarii ar putea permite Speziei să aibă o mică comoară de investit. Planul este să întărească departamentul ofensiv, iar în fruntea listei de dorințe este George Pușcas de la Genoa”, a adăugat sursa citată.