Lovitură totală pentru Radu Drăguşin! Ce s-a întâmplat chiar în ziua când a împlinit 22 de ani. Decizia antrenorului de la Tottenham

Lovitură totală pentru Radu Drăguşin! S-a aflat ce s-a întâmplat chiar în ziua când a împlinit 22 de ani. Decizia antrenorului de la Tottenham în timpul meciului din Premier League, contra celor de la Everton.

Radu Drăguşin nu reuşeşte să-şi găsească locul la Tottenham. Ange Postecoglou nu a contat prea mult pe internaţionalul român nici în duelul cu codaşa Everton.

Lovitură totală pentru Radu Drăguşin!

Radu Drăguşin a fost, din nou rezervă la Tottenham, în meciul din deplasare, contra celor de la Everton. Internaţionalul român a fost introdus pe teren abia în minutul 89 al duelului. Tottenham conducea cu scorul de 2-1 până la introducerea tricolorului. Acesta a avut două intervenţii riscante în careu, la care gazdele au cerut penalty.

Richarlison a deschis scorul pentru oaspeţi încă din minutul 4. Gazdele au revenit pe tabelă. Au egalat prin Harrison în minutul 30. Acelaşi Richarlison a reuşit dubla în faţa fostei sale echipe. În prelungirile meciului, imediat după intrarea lui Radu Drăguşin în teren, gazdele au reuşit să egaleze. Branthwaite a marcat în minutul 92, după o greşeală colectivă în apărarea celor de la Spurs.