Lovitură totală pentru Radu Drăguşin! Anunţ de ultimă oră al englezilor. Tricolorul nu are nicio şansă

Tottenham, echipa pentru care evoluează Radu Drăgușin, debutează în noua stagiune, contra celor de la Leicester. Noul sezon competițional de Premier League, 2024/2025, se apropie. Internaționalul român a jucat doar trei meciuri în această vară pentru londonezi.

Luni, 19 august, echipa internaționalului Radu Drăgușin debutează în noul sezon de Premier League. În prima etapă, londonezii vor da piept cu cei de la Leicester. Englezii cred că tricolorul va fi rezervă în această partidă.

Lovitură totală pentru Radu Drăgușin!

Drăgușin nu a fost alături de colegii săi de la începutul perioadei de pregătire. Tricolorul a ajuns până în optimile de finală la EURO 2024 cu naționala României.
Internaționalul român a jucat doar trei meciuri din cele șase disputate de Tottenham în această vară. Englezii scriu că Drăgușin ar urma să fie rezervă în partida cu Leicester, din cauza faptului că l-a dezamăgit pe Ange Postecoglou în ultimul amical cu Bayern Munchen.

Fundașul a jucat în prima repriză a înfrângerii cu Bayern Munchen, scor 2-3, repriză în care nemții au înscris toate cele trei goluri.

„În ciuda unei intervenții remarcabile, l-a dezamăgit pe managerul Ange Postecoglou. Drăgușin a câștigat doar 33 la sută din duelurile purtate la sol și s-a chinuit în tentativa de a face față atacurilor lui Bayern. A comis două faulturi și a luat un cartonaș galben până la pauză, când a fost înlocuit cu Romero.

Nu este o surpriză, în condițiile în care sezonul trecut n-a reușit să-și câștige locul în primul unsprezece, bifând doar 4 titularizări și 5 apariții din postura de rezervă. În vreme ce și-a demonstrat abilitățile ofensive, fundașul central a lăsat de dorit în apărare”, au scris, cei de la tottenhamhotspurnews.com, despre tricolor.