Lovitură totală pentru Nicuşor Stanciu! O nouă înfrângere pentru căpitanul tricolor. Edi Iordănescu trebuie să ştie

Lovitură totală pentru Nicuşor Stanciu! O nouă înfrângere pentru căpitanul tricolor. Edi Iordănescu trebuie să ştie. Mijlocaşul naţionalei României are probleme la echipa de club chiar înaintea EURO 2024.

Nicuşor Stanciu nu-şi poate ajuta echipa de club, chiar dacă evoluează aproape meci de meci.

Lovitură totală pentru Nicuşor Stanciu!

Căpitanul naţionalei României, Nicuşor Stanciu nu are un sezon deloc reuşit în Arabia Saudită. Damac, echipa la care evoluează românul, a încasat o nouă înfrângere în campionat.

Formaţia Damac, antrenată de Cosmin Contra şi la care evoluează căpitanul echipei naţionale, a fost învinsă, vineri, pe teren propriu. A pierdut, cu scorul de 0-1, de Al Nassr, într-un meci din etapa a 27-a a campionatului Arabiei Saudite.

Golul a fost marcat de Laporte, în minutul 90+1. Stanciu a jucat până în minutul 89. Damac ocupă locul 8 în clasament, cu 35 de puncte, în timp ce Al Nassr este pe doi, cu 65 de puncte.