Lovitură totală pentru Mircea Lucescu! Tricolorul care tocmai s-a accidentat. Are mari probleme după ultimul meci

Lovitură totală pentru Mircea Lucescu! Tricolorul care tocmai s-a accidentat. Are mari probleme după ultimul meci. Este vorba despre unul dintre oamenii de bază ai echipei naţionale, Marius Marin.

Jucătorul celor de la Pisa s-a accidentat în victoria echipei sale cu scorul de 3-2, în deplasare, cu Salernitana.

Lovitură totală pentru Mircea Lucescu!

Tricolorul lui Mircea Lucescu a fost titular în echipa lui Filippo Inzaghi. A fost schimbat în minutul 76, din cauza accidentării. În locul său a intrat tot un român, Adrian Rus. Cei de la  Tutto Mercato Web spun că accidentarea fotbalistului este una la nivel muscular. Nu se ştie, momentan, cât de gravă este situația și dacă riscă să rateze meciurile României din luna octombrie.

Italienii au notat atât prestația sa, cât și a lui Rus cu 6,5. „Marin 6,5 – Omul de pe tot terenul al Pisei, care recuperează nenumărate mingi și este mereu în joc. El a părăsit terenul din cauza unei leziuni musculare.

Din minutul 77 a intrat pe teren Rus 6,5 – omul care a jucat un rol foarte important în apărarea rezultatului final”, spune sursa citată.

Pisa a reușit să obțină victoria datorită dublei lui Nicholas Bonfanti. Acesta a marcat  în minutul 2 și în minutul 45+4. Celălalt gol a fost înscris de Matteo Tramoni. Pisa este din nou lider în clasamentul din Serie B, cu 11 puncte adunate în 5 etape. Are două mai mult decât Brescia, Spezia și Sudtirol.