Lovitură totală pentru Marius Șumudică! A pierdut pe mâna unui tricolor. Jucătorul a ratat un penalty

Lovitură totală pentru Marius Șumudică. Gaziantep a fost eliminată din Cupa Turciei după ce un internațional român a ratat un penalty.

Echipa antrenată de Șumudică a pierdut, scor 2-0, în optimile de finală ale Cupei Turciei, în fața lui Fenerbahce, liderul din Süper Lig.

Lovitură totală pentru Marius Șumudică

Gaziantep a fost învinsă, miercuri, de Fenerbahce, scor 0-2, și părăsește Cupa Turciei în optimile de finală. Marius Șumudică s-a bazat pe românii Florin Niță, Deian Sorescu, Alexandru Maxim și Denis Drăguș, care au fost titulari.

Maxim însă a comis-o. În minutul 29, la scorul de 1-0, internaționalul român a ratat o lovitură de pedeapsă. Șumudică a rămas fără cuvinte, și și-a pus disperat mâinile în cap.

Până la finalul reprizei, Fenerbahce a mai înscris un gol.

Pentru Alexandru Maxim este al treilea penalty ratat în acest sezon la formația din Turcia.

În campionat, Gaziantep este pe loc retrogradabil, 17, cu 24 de puncte, la egalitate de puncte cu Karagumruk.

Meciul dintre Gaziantep și Fenerbahce a fost oprit în minutul 4:17. Fanii au ținut să aducă un omagiu la un an de la producerea cutremurului devastator din Turcia. Pe 6 februarie, ora 4:17, a avut loc un cutremur de 7.8, în provincia Gaziantep. Peste 55.000 de oameni și-au pierdut viața.