Lovitură totală pentru Marius Șumudică! A fost aproape de un rezultat istoric în Turcia. Dezvăluirea serii despre cei de la Gaziantep

Lovitură totală pentru Marius Șumudică! A fost aproape de a înregistra un rezultat istoric în Turcia, în cadrul duelului cu Galatasaray. Dezvăluirea serii despre formația internaționalului român.

Marius Șumudică, eșec dramatit luni seară, contra celor de la Galatasaray! Gaziantep a dat cu piciorul la o ocazie unică.

Lovitură totală pentru Marius Șumudică!

Gaziantep nu s-a putut impune în duelul cu Galatasaray, luni seară, scor 1-2 în cadrul etapei #23 din campionatul Turciei!

Internaționalul român a mers pe mâna a patru conaționali, titularizându-i pe Florin Niță, Alexandru Maxim, Denis Drăguș și Deian Sorescu, proaspăt sosit în vestiarul lui Gaziantep.

Echipa lui Șumudică a deschis scorul partidei în minutul 29, prin reușita lui Kizildag.

Zaha, component în lotul lui Galatasaray, a reușit egalarea în repriza secundă. Tabela de marcat a afișat scorul final, 2-1, după ce rivala formației românului a reușit să-și dubleze reușita prin golul lui Yilmaz.

Galatasaray nu a pierdut niciodată într-un duel contra celor de la Gaziantep. Dacă ar fi bifat o victorie, Marius Șumudică ar fi stabilit un record în Super Lig.

Gaziantep se află, în prezent, pe locul 17 în clasamentul competiției interne, poziție retrogradabilă, cu 24 de puncte.

Galatasaray rămâne, de altfel, pe poziția secundă în ierarhie, cu un cumul de 60 de puncte.