Lovitură totală pentru Laurenţiu Reghecampf! Ce a spus după o nouă înfrângere. Antrenorul român, în pericol

Lovitură totală pentru Laurenţiu Reghecampf! Ce a spus după o nouă înfrângere. Antrenorul român a bifat cel de-al patrulea eșec consecutiv în Arabia Saudită. Postul tehnicianului se află în pericol.

Laurențiu Reghecampf, prima reacție după ce Al-Tai a eșuat nesperat în partida directă cu Al-Ittihad, scor final 0-3.

Lovitură totală pentru Laurenţiu Reghecampf!

Al-Tai se situează pe locul 16 în clasamentul campionatului Arabiei Saudite, cu doar 17 puncte obține în cadrul a 19 partide disputate.

Formația pregătită de către Laurențiu Reghecampf a bifat patru înfrângeri consecutive, cel mai recent duel fiind cel cu Al-Ittihad, 0-3, pe teren propriu. Antrenorul a analizat prestația propriilor elevi și a constatat că Al-Tai nu se află în cea mai bună formă.

„Acest meci ar fi trebuit să se joace în decembrie. Situația ar fi fost diferită pentru că Al-Ittihad trecea pe atunci printr-o situație dificilă, dar nu înțeleg de ce a fost amânat.

A fost primul meci după reluarea competiției. Nu am evoluat la nivelul așteptat, nu am avut o intensitate mare, iar concentrarea noastră a fost redusă. Trebuie să privim înainte, iar meciul nostru împotriva lui Al-Wahda trebuie să fie diferit față de cel de acum. Sunt sigur că reacția jucătorilor va fi diferită!”, a transmis Reghecampf.

Al-Tai a încasat primul gol în minutul 8 al partidei. Pe finalul primei reprize, Al-Ittihad și-a dublat avantajul.

Scorul final, 0-3, a fost stabilit cu câteva minute înainte de fluierul final.