Lovitură totală pentru Ianis Hagi! Tricolorul nu a avut nicio şansă. O nouă deziluzie la Alaves

Lovitură totală pentru Ianis Hagi! Tricolorul nu a avut nicio şansă. O nouă deziluzie la Alaves. Adus ca o mare vedetă la echipa bască, jucătorul român nu a reuşit să se impună în LaLiga.

Mai mult, Ianis Hagi nici nu mai prinde echipa la Alaves. Asta s-a întâmplat şi la ultimul meci din campionat.

Lovitură totală pentru Ianis Hagi!

Cei de la Alaves s-au impus cu scorul de 1-0 în fața celor de la Cadiz, într-un meci programat în etapa cu numărul 21 din La Liga. După această victorie, formația lui Ianis Hagi este pe locul 12 în clasament, cu 23 de puncte acumulate.

În schimb, internaţionalul român nu a jucat deloc. Ultima apariție a lui Ianis Hagi în La Liga a fost pe 21 decembrie, atunci când a bifat 32 de minute în meciul cu Real Madrid, scor 0-1. De atunci, internaționalul român a fost rezervă neutilizată în partidele cu Real Sociedad, Sevilla și Cadiz. A mai jucat doar celelalte competiții.

Jucătorul român a prins 65 de minute în meciul din Cupa Regelui cu Betis Sevilla și a fost integralist în duelul cu Bilbao, din cadrul aceleiași competiții. Pentru Alaves urmează meciul cu Almeria, programat pe 26 februarie, de la 22:00. Antrenorul Luis Garcia Plaza pare că şi-a creionat deja o echipă de titulari, iar tricolorul nu se regăseşte în planurile tehnicianului.