Lovitură totală pentru Ianis Hagi! Ce i s-a reproşat tricolorului după ultimul meci. Greşeala făcută de jucătorul român

Lovitură totală pentru Ianis Hagi! Reproșurile aduse tricolorului după ce a prins minute la Alaves. Presa spaniolă nu l-a iertat nici de data aceasta. Fiul lui Gică Hagi a fost decisiv la meciul cu Giorna.

Alaves a terminat cu scorul de 2-2 în meciul de vineri seara cu Giorna, iar Ianis Hagi a avut o contribuție împortant la reușita echipei.

Lovitură totală pentru Ianis Hagi!

După ce 5 meciuri consecutive a fost rezervă neutilizată, internaționalul român a fost introdus pe teren în minutul 63. În minutul 90+9 a câștigat un duel aerian și a trimist mingea direct pe șutul lui Guridi, care a înscris.

Pentru această reușită, SofaScore l-a notat cu 7,4, a doua cea mai mare notă a echipei, după Guridi, care a fost notat cu 8,9.

Totuși, spanioli de la noticiasdealava.eus nu au fost chiar așa indulgenți, și au continuat să îi găsescă nod în papură jucătorului român,

”Minutele sale nu au fost rele, deși trebuia să fie mai mult activ și protagonist, mai ales dacă ne uităm în zona adversă. A avut însă succes în combinații”, au scris jurnaliștii sersei menționate.

După meciul direct, Alaves se află pe locul 11, în clasamentul din La Liga, și are 42 de puncte acumulate. Cât despre Giorna, este pe locul 2 al clasamentului. Are 75 de puncte acumulate, la 12 puncte distanță de ocupanta primului loc, Real Madrid.