Lovitură totală pentru Ianis Hagi! Ce a făcut tricolorul după meciul celor de la Alaves. Nu a avut nicio şansă

Lovitură totală pentru Ianis Hagi! S-a aflat ce a făcut tricolorul după ce Alaves a bifat remiză cu Real Sociedad, 1-1, în cadrul etapei cu numărul 19 din campionatul spaniol. Nu a avut nicio şansă.

Ianis Hagi a avut o reacție surprinzătoare la final de meci! Cum s-a exteriorizat tricolorul după ce Alaves a fost egalată în minutul 90+7.

Lovitură totală pentru Ianis Hagi!

Deportivo Alaves a remizat în deplasare cu Real Sociedad, 1-1, golul egalizator fiind marcat în minutul 90+7, deși gazdele au rămas în zece jucători în minutul 36 al primei reprize!

Echipa lui Ianis Hagi a reușit să deschidă scorul în minutul 76 prin reușita lui Rioja. Golul a fost în urma unui penalty obținut după faultul comis de Mikel Merino.

Rivala nu s-a lăsat mai prejos, iar jocul celor de la Real Sociedad a început să prindă culoare pe finalul partidei.

Kubo a fost pe cale să înscrie printr-un șut de la marginea careului, ineficient însă. Mijlocașul japonez a țintit direct în transversală.

Golul s-a materializat, într-un final, în minutul 7 de prelungire al partidei, în urma execuției lui Zubimendi.

Când tabela de marcaj a afișat scorul final, 1-1, Hagi Jr. a fost șocat. Tricolorul a fost surprins când și-a dus mâinile la gură.

Fiul Regelui nu a fost introdus în teren, în duelul cu Real Sociedad.