Lovitură totală pentru Gică Hagi! Înfrângere dureroasă pentru echipa Regelui. Fetele au pierdut, fără drept de apel pe propriul teren

Lovitură totală pentru Gică Hagi! Înfrângere dureroasă pentru echipa Regelui. Fetele au pierdut, fără drept de apel pe propriul teren. Echipa feminină a celor de la Farul Constanţa a pierdut sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-3, meciul cu Valerenga Oslo.

Pentru echipa lui Gică Hagi era meciul decisiv pentru calificarea în play-off-ul Ligii Campionilor la fotbal feminin.

Lovitură totală pentru Gică Hagi!

Echipa lui Gică Hagi venea după o victorie importantă. Fetele de la Farul câştigaseră cu Mitrovica, scor 4-0. Elevele lui Dorel Zaharia au început bine meciul de pe teren propriu cu norvegienele de la Valerenga. Antonia Bratu a deschis scorul în minutul 15, iar oaspetele au rămas în zece din minutul 30.

Atunci, Selma Pettersen a primit cartonaşul roşu şi a fost eliminată. Însă Valerenga a egalat pe final de repriză, prin Elise Thorsnes, în minutul 45+3. Apoi, au preluat conducerea imediat după reluare, în minutul 48, când a înscris Janni Thomsen.

Oaspetele au dominat partea secundă şi au mai marcat odată, în minutul 78. Atunci, a înscris Karina Saevik, impunându-se cu 3-1 şi calificându-se în play-off-ul Ligii Campionilor la fotbal feminin.