Lovitură totală pentru George Puşcaş! Anunţul care îl pune la pământ pe tricolor. Edi Iordănescu trebuie să ştie

Lovitură totală pentru George Puşcaş! A apărut anunţul care îl pune la pământ pe tricolor. Edi Iordănescu trebuie să ştie. Internaționalul român a fost criticat dur de presa italiană după ultimele sale prestații la Genoa.

În actualul sezon, George Pușcaș a evoluat în doar cinci partide din campionat pentru Genoa. În ultimele meciuri, el a fost rezervă, fiind introdus pe teren vreme de doar 51 de minute în total. În acest timp, tricolorul nu a înscris niciun gol.

Lovitură totală pentru George Puşcaş

Publicația Il Secolo XIX a scris că atacantul de la Genoa nu a reușit să profite de absența lui Mateo Retegui.

„Genoa, atac afon: fără Retegui, doar Gudmundsson este singurul care mai face ceva”, a titrat Il Secolo XIX, care a făcut o analiză a zonei ofensive de la echipa pregătită de Alberto Gilardino:

„Probleme în față pentru Grifon, cu Gilardino obligat să renunțe la Retegui din cauza unor probleme de sănătate (se speră că va reveni după pauza prilejuită de meciurile naționalei).

Fără Retegui, Gila este dependent de golurile lui Gudmundsson (n.r. – marcator în fiecare dintre ultimele cinci meciuri din Serie A). Ekuban și Pușcaș și-au ratat șansele care le-au fost date până acum”, au scris jurnaliștii italieni.

Potrivit Tuttomercatoweb, Pușcaș este dorit de formația Bari, din Serie B, care va încerca să-l transfere în perioada de mercato din iarnă.

George Pușcaș, eșec în meciul cu Cagliari

În partida cu Cagliari, scor 2-1, George Pușcaș a fost introdus pe teren în minutul 59. În acel duel, internaționalul român a ratat o șansă incredibilă.

Fiind liber în careu, jucătorul a preluat balonul, dar a șutat direct în piciorul lui Simone Scuffet, fost portar al formației din Gruia.

„Pușcaș a intrat pe teren pentru a schimba modul în care acționează atacul celor de la Genoa. Dar, de fapt, nu a fost deloc implicat în meci.

A avut în picior mingea pentru a egala, însă a risipit incredibil șansa avută”, au scris cei de la CalcioMercato, care l-au notat pe Pușcaș cu 4,5.