Lovitură totală pentru Dennis Man! Parma nu a avut nicio şansă în ultimul meci. Edi Iordănescu trebuie să ştie

Lovitură totală pentru Dennis Man! Parma nu a avut nicio şansă în ultimul meci. Edi Iordănescu trebuie să ştie. Trupa de pe Ennio Tardini a trăit un adevărat coşmar în deplasarea cu Modena.

Dennis Man nu a avut nicio şansă în ultima etapă. Asta după mai multe partide în care şi-a arătat clasa în tricoul Parmei.

Lovitură totală pentru Dennis Man!

Echipa lui Dennis Man, Parma, a pierdut la scor de neprezentare în deplasarea cu Modena. A fost 3-0 pentru Modena, în etapa cu numărul 22 din Serie B. După ce au marcat golurile victoriei etapa trecută, pe terenul lui Sampodria, Man şi Mihăilă nu şi-au putut ajuta echipa în această etapă.

A fost a treia înfrângere pentru Parma în acest sezon din Serie B. Modena a deschis scorul prin Bazzistella, în minutul 15. S-a făcut 2-0 peste doar 8 minute, după reuşita lui Abiuso. Parma a început la fel de slab repriza secundă şi a încasat şi golul al treilea de la Ponsi, în minutul 47.

Nici românii nu au făcut mare lucru. Valentin Mihăilă a fost înlocuit la pauză, în timp ce Dennis Man a fost schimbat în minutul 56. În ciuda înfrângerii umilitoare, Parma rămâne lider în Serie B după 22 de etape, cu 45 de puncte.

Cremonsese şi Venezia, echipele de pe locurile 2 şi 3, au redus din diferenţă. au învins şi au acumulat câte 41 de puncte. Etapa viitoare, echipa lui Man şi Mihăilă va disputa un meci extrem de important pe teren propriu, chiar cu Venezia, ocupanta locului 3.