Lovitură totală pentru Dan Petrescu! Cei de la CFR Cluj au încasat-o în Austria. Antrenorul echipei din Gruia, în alertă

Băieții lui Dan Petrescu au evoluat în prima partidă de pregătire din cadrul cantonamentului din Austria! Ardelenii au fost înfrânți de către Slask Wroclaw, vicecampioana Poloniei, cu scorul de 1-0.

Singurul gol al partidei a fost marcat de către Jezierski, în minutul 18. Tehnicianul Dan Petrescu a folosit două echipe diferite în acest prim amical. Toate aceste experimente sunt făcute cu scopul de a pregăti o echipă de start cât mai eficientă, în vederea debutului în noul sezon de Superliga.

Lovitură totală pentru Dan Petrescu!

În prima repriză au evoluat Sava – Thaqi, Boben, Kresic, Camora – K. Keita, Muhar, Tachtsidis – Deac, Kamara, Michael.

În cea de-a doua parte a duelului cu Slask Wroclaw, Petrescu a folosit formația Hindrich – Rocha, M. Ilie, Aussi, Abeid – Filip, Artean, Avounou – Fică, Serebe, Păun.

CFR Cluj va mai disputa alte două partide amicale, în perioada imediat următoare.

Cele două dueluri sunt programate pe data de 29 iunie, respectiv 2 iulie, contra grupărilor Slovan Bratislava, respectiv LASK (15.00/17.00).