Lovitură totală pentru Dan Petrescu! Anunţul făcut înaintea meciului. 4 jucători, out din echipă

Dan Petrescu întâmpină probleme înaintea meciului retur din play-off-ul Europa Conference League. Tehnicianul echipei din Gruia a scos din lot 4 jucători importanți, unul fiind eliminat, iar ceilalți trei au probleme medicale.

CFR Cluj o va înfrunta pe Pafos în manșa retur a play-off-ului Europa Conference League joi, 29 august. Meciul se va desfășura în Cipru, iar fluierul de start va fi dat la ora 20:00.

Lovitură totală pentru Dan Petrescu! 4 jucători, out din echipă

CFR Cluj sunt cu un picior în grupele Conference League, după ce, la meciul tur, echipa a ieșit victorioasă cu scorul de 1-0. Scorul a fost obținut în urma golului marcat din afara careului ciprioților de către Meriton Korenica, minutul 17.

Tot în timpul turului cu Pafos, Ciprian Deac a fost eliminat în urma unui cartonaș roșu, primit cu 5 minute înaintea finalului primei reprize. Astfel că, Dan Petrescu nu se va putea folosi de serviciile lui.

Încă trei jucători care sunt out din lotul CFR Cluj-ului, pentru returul de joi, din cauza unor probleme medicale, sunt și Daniel Graovac, Virgiliu Postolachi și Matei Ilie.

„Îl avem pe Graovac (n.r.-Daniel Graovac, fundaș central) care nu și-a revenit. În rest, mai sunt Virgiliu Postolachi și Matei Ilie. Sigur nu vor juca, nu sunt aici (n.r.-nu au făcut deplasarea în Cipru)”, a declarat, la conferința de presă premergătoare meciului, Dan Petrescu.