Lovitură totală pentru Dan Petrescu! Antrenorul român are mari probleme în Coreea de Sud. Ar putea fi dat afară

Lovitură totală pentru Dan Petrescu! Antrenorul român are mari probleme în Coreea de Sud. Ar putea fi dat afară. Are rezultate extrem de proaste în noul sezon, pe banca celor de la Jeonbuk Motors.

Dan Petrescu a ajuns la retrogradare în Coreea de Sud, pe banca lui Jeonbuk. Antrenorul român are o serie catastrofală de rezultate, în noul sezon.

Lovitură totală pentru Dan Petrescu!

Echipa lui Dan Petrescu nu are nicio victorie în noul sezon, după patru etape disputate. În ultima rundă, Jeonbuk a remizat pe teren propriu, scor 2-2, cu Ulsan HD. Mai mult, formaţia pregătită de român a fost eliminat din sferturile Ligii Campionilor Asiei. În urma acestui parcurs slab ar putea fi dat afară de coreeni.

În acest moment, Jeonbuk Motors ocupă provizoriu locul nouă în Coreea de Sud, loc care duce la barajul pentru evitarea retrogradării. Trupa lui Dan Petrescu ar putea pica pe locul zece în această etapă, în cazul în care Gangwon îşi va câştiga partida.

În ultimul meci disputat, Jeonbuk a revenit de la 0-2. Ulsan HD a deschis scorul prin Lee Dong-Gyeong în minutul 22. Apoi s-a făcut 2-0 pentru Ulsan după reuşita lui Kim Ji-Hyun, din minutul 40. Înainte de pauză, în minutul 45+2, Jeonbuk a redus din diferenţă prin Lee Dong-Jun.

În repriza secundă, trupa lui Dan Petrescu a ratat un penalty, în minutul 48, prin Orobo. Egalarea s-a produs în minutul 70, după ce Moon Seon-Min a reuşit să puncteze. După patru etape disputate în noul sezon din Coreea de Sud, Jeonbuk nu a înregistrat nicio victorie. Trupa lui Dan Petrescu a bifat trei rezultate de egalitate şi o înfrângere.