Lovitură totală pentru Cristiano Bergodi! S-a terminat Rapid-CFR Cluj. Ce echipe s-au calificat în sferturile Cupei României

Lovitură totală pentru Cristiano Bergodi! S-a terminat Rapid-CFR Cluj. S-a aflat ce echipe s-au calificat în sferturile Cupei României. Derby-ul din Giuleşti a decis una dintre echipele calificate în sferturile competiţiei.

Cristiano Bergodi a ratat primul obiectiv al sezonului. Cei de la Rapid au fost eliminaţi din Cupa României încă din faza grupelor.

S-a terminat Rapid-CFR Cluj

Rapidul lui Cristiano Bergodi avea o singură variantă pentru a reuşi calificarea în sferturile Cupei. Trebuia să o învingă pe CFR Cluj pentru a merge mai departe. Asta pentru că U Cluj a avut meci uşor la Botoşani şi şi-a acontat lejer unul dintre cele două locuri calificante.

S-a terminat Rapod-CFR Cluj 0-0 şi giuleştenii sunt out din Cupa României încă din faza grupelor. CFR Cluj şi U Cluj sunt echipele calificate în sferturi.

Rapid – CFR Cluj, echipe de start

Rapid: Moldovan – Braun, Săpunaru, Iacob, Borza – Kait, Oaidă, Funsho – Borja Valle, Soni, Papeau
Rezerve: Drăghia, Dr.Grigore, Onea, Albu, Ioniță, Cîrjan, Pănoiu, El Sawy, Tsoumou
Antrenor: Cristiano Bergodi

CFR Cluj: Sava – Mogoș, Kresic, M.Ilie, Camora – Tachisidis, Muhar, Avounou – Deac, Bîrligea, Krasniqi
Rezerve: Hindrich, Juricic, Muhar, R. Filip, L.Mihai, Guigui, Cvek, Boben, Fică
Antrenor:Andrea Mandorlini

Arbitru: Barbu Marian (Braşov), A1: Marinescu Vasile (Bucureşti), A2: Slabu Stelian (Braşov), VAR: Petrescu Radu (Bucureşti), AVAR: Artene Ovidiu (Vaslui)
Stadion: Superbet Arena – Giulești (Bucureşti)

U Cluj s-a calificat în sferturile Cupei fără probleme. S-a distrat pe terenul lanternei roşii din Superliga, FC Botoşani. Ianis Stoica a reuşit o dublă în minutele 5 şi 61. Manu a transformat şi el un penalty în prima repriză. Fossati a marcat şi el pentru o victorie la scor.

Echipa Armatei a bătut cu 3-2 pe terenul celor de la CSM Alexandria după golurile lui Matei din minutul 47 şi Chunchukov, în minutele 58 şi 86. Nu a fost de ajuns pentru echipa MAPN. Pe final, teleormănenii au marcat de două ori prin Simion.