Lovitură totală pentru Adrian Mititelu! Continuă degringolada pentru FCU Craiova. O nouă înfrângere, pe terenul liderului

Lovitură totală pentru Adrian Mititelu! Continuă degringolada pentru FCU Craiova. O nouă înfrângere, pe terenul liderului şi echipa craioveană e departe de obiectivul propus, revenirea în Superliga.

Echipa lui Adrian Mititelu nu a început meciul rău, având în vedere că juca pe terenul liderului.

Lovitură totală pentru Adrian Mititelu!

FCU Craiova, sub comanda antrenorului interimar, Valentin David, a început meciul în atac. A avut posesia, dar nu a reuşit să marcheze. Mai mult, la o fază fixă, a primit primul gol, de la Babati. A fost o fază încâlcită, mingea a ajuns la Babati care a înscris din unghi.

Valentin David a făcut două schimbări la pauză. Idris a avut şansa egalării, dar a lovit dor bara. În prelungirile meciului, Csuros a trecut prin apărarea dezorganizată a oaspeţilor şi a făcut 2-0. Scor final Csikszereda- FCU Craiova 2-0 şi gazdele continuă cursa spre Superliga.

De partea cealaltă, FCU Craiova e pe locul 13, cu 14 puncte. Csikszereda e lider, cu 28 de puncte.

Echipe de start la Csikszereda – FCU Craiova

Csikszereda: Simon – Hegedus, Kelemen, Palmeș, Bloj, Veres, Bodo, Gal-Andrezly, Babati, Francisco, Dolny
Antrenor: Robert Ilyes

FCU Craiova: Codruț – R. Negru, Kvakic, Lumbu, Padula – Idris, Camara – Abbey, Pop, Ciubotaru – Bălan
Antrenor: Valentin David (interimar)