Lovitură teribilă pentru Laurenţiu Reghecampf! A ratat Europa în prelungiri. Eliminare dramatică pentru echipa sa

Lovitură teribilă pentru Laurenţiu Reghecampf! Antrenorul român a ratat calificarea în play-off-ul Conference League în prelungiri. A fost o eliminare dramatică pentru echipa sa, Neftchi Baku.

Echipa antrenată de Laurențiu Reghecampf a ratat calificarea în play-off-ul Conference League. După victoria entuziasmantă din tur, 2-1, când a primit gol pe final de meci, formaţia azeră a suferit teribil şi la retur.

Lovitură teribilă pentru Laurenţiu Reghecampf!

Rapid Viena a întors eșecul din tur, scor 1-2, contra azerilor lui Laurenţiu Reghecampd. Austriecii au avut 1-0 la finalul celor 90 de minute și au marcat golul decisiv în minutul 112.

Reghe a fost aproape să o readucă pe Neftchi Baku în grupele unei competiții europene, după o pauză de 8 ani. Azerii au eliminat-o miraculos pe Aris Limassol în turul II preliminar, 0-2 în Cipru, dar victorie 3-0 acasă și au fost calificați până în minutul 67 al returului cu Rapid Viena. Marco Grull a înscris însă și a împins „dubla” în prelungiri.

Neftchi a avut o bară în prelungiri, dar a încasat golul decisiv de la olandezul Ferdy Druijf în minutul 112. Împinși de un public senzațional, austriecii au gestionat bine ultimele secvențe și o vor înfrunta în play-off pe Vaduz, din Liechtenstein.

Reghe rămâne cu campionatul, acolo unde echipa din Baku are în palmares 9 titluri în Azerbaidjan, dar unul singur în ultimul deceniu.