Lovitură pentru Cristiano Ronaldo. Nu a reușit să-și îndeplinească visul în Arabia Saudită

Lovitură pentru Cristiano Ronaldo. Al Nassr a ratat titlul în Arabia Saudită după ce a terminat la egalitate, 1-1, meciul cu Al-Ettifaq.

Lovitură pentru Cristiano Ronaldo

Portughezul nu a fost de mare ajutor în meciul decisiv cu Al-Ettifaq și a fost schimbat în minutul 83.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 43, prin Niakate, în timp ce Luiz Gustavo a restabilit egalitatea pentru Al-Nassr, în minutul 56.

Al-Ittihad a câștigat cu Al-Feiha, scor 3-0 și a câștigat campionatul din Arabia Saudită, cu o etapă înainte de final. Fosta echipă a lui Cosmin Contra are 69 de puncte, cu patru mai mult decât Al-Nassr.

Pe ce loc este echipa lui Marius Șumudică

Al-Raed, echipa pregătită de Marius Șumudică, a făcut 0-0 cu Al-Khaleej, pe teren propriu, în timp ce Damac, actuala echipă a lui Cosmin Contra, a remizat cu Al-Fateh, scor 1-1.

În acest moment, Al-Raed este pe locul nouă în campionat, cu 34 de puncte, iar Damac ocupă locul șapte, cu 36 de puncte.