Liviu Ciobotariu s-a enervat cumplit după Botoșani – Buzău. Și-a făcut praf jucătorii: ‘Este inadmisibil, nu e normal’

Liviu Ciobotariu s-a enervat cumplit după Botoșani – Gloria Buzău, scor 3-3. Antrenorul și-a taxat elevii pentru că au luat, din nou, gol după minutul 90.

FC Botoșani e penultima în Superliga. A adunat cu 7 puncte în 9 meciuri jucate. Moldovenii mai au o restanță de jucat, cu FCSB.

Liviu Ciobotariu s-a enervat cumplit după Botoșani – Buzău

Liviu Ciobotariu a fost un car de nervi după ce echipa sa a obținut o remiză. Antrenorul este nemulțumit pentru că echipa sa a încasat gol în prelungiri. Ișfan a egalat pentru Buzău în minutul 90+1.

„Am luat iar gol după minutul 90. Am și condus cu 2-1. Echipa a avut tresărire de orgoliu. Am fost conduși la pauză, am reușit să întoarcem scorul. Am crezut în victorie, am marcat, dar a venit acea fază care ne-a tăiat elanul, golul din minutul 91. E o situație grea, eu sunt responsabil de tot ce se întâmplă aici.

Va trebui să lucrăm mult la ceea ce înseamnă defensivă. E inadmisibil să primești gol după minutul 90 în al treilea meci. Nu e normal, trebuie să muncim mai mult. Echipa are potențial, dar facem niște cadouri copilărești.

Primul gol putea fi evitat, al doilea a fost autogol, la al treilea am băgat noi mingea în teren în loc să o dăm afară. Poate e o teamă de rezultat, nu de lipsă de concentrare.

Poate le-a fost teamă, s-au pierdut cu firea. Eu trebuie să mă ocup de asta. Ca plusuri, am avut o posesie bună, am fost net peste adversari ca ocazii de gol și șuturi la poartă. Trebuie să fim mai responsabili pe faza defensivă”, a declarat Liviu Ciobotariu, la Prima Sport 1.

FC Botoșani e penultima în Superliga. Are doar cu 7 puncte după 9 meciuri jucate.