Liviu Ciobotariu nu s-a mai abținut! Atac devastator la adresa propriei echipe: ‘Greșeli de juniori’ + Ce spune despre demitere

Liviu Ciobotariu nu s-a mai abținut! Atac devastator la adresa propriei echipe.

Sepsi a pierdut meciul cu FCU Craiova, scor 1-2, după ce Lacroix a marcat în prelungiri. Covăsnenii au rămas pe locul 10 cu 20 de puncte, la 5 de Petrolul, ultima echipă de pe loc de play-off.

Liviu Ciobotariu nu s-a mai abținut

Liviu Ciobotariu nu a mai ținut cont de nimic. S-a enervat cumplit după ce echipa sa a pierdut. Antrenorul a vorbit și despre o posibilă plecare de la covăsneni.

„În prima repriză ne-am mișcat mai bine, dar prima le-a aparținut lor. Sunt inexplicabile greșelile pe care le-am făcut, nu aveam voie să le facem niciodată, am primit două goluri asemănătoare. Nu am fost agresivi la mijloc, adversarul a pasat cu lejeritate, a dus mingea la margine și ne-a creat apoi probleme. E greu de explicat când iei gol în prelungiri. Mă așteptam la mai mult de la echipa mea.

Noi jucăm doar o repriză. Lucrurile nu au fost în regulă. Nu înțeleg de ce nu am mai pasat între linii în repriza a doua. În prima am avut ocazii, în a doua ne-am blocat, am greșit multe pase. Am făcut greșeli mari. Am spus că aveam mari așteptări, au fost 2 săptămâni în care echipa a arătat foarte bine, când a venit examenul oficial nu am arătat bine.

Devine o situație grea, sunt multe echipe apropiate ca număr de puncte. Mă refer la noi, Voluntari, U Clj, Oțelul. Lupta va fi foarte grea. Mai sunt multe meciuri de jucat, dar dacă nu aduni puncte devine îngrijorător.

În momentul de față trebuie să ne pregătim mult mai bine, să facem mai mult în antrenament, să exersăm finalizările, construcția, trebuie remediate erorile pe fază defensivă. Au fost greșeli de copii și juniori”, a declarat Ciobotariu, la Orange Sport.