Leo Messi face spectacol la Inter Miami. A marcat încă două goluri / Video

Leo Messi a făcut spectacol în fața a peste 20.000 de spectatori. Argentinianul a marcat al patrulea şi al cincilea său gol, miercuri, la al treilea său meci pentru americani.

Inter Miami a câștigat cu 3-1 în faţa echipei Orlando, la Fort Lauderdale (Florida), în 16-imile de finală ale Cupei Ligii nord-americane.

Campionul mondial a finalizat de două ori din apropiere, prima dată în minutul 7 şi apoi în minutul 72.

Celălalt gol al echipei patronate de David Beckham a fost marcat de Martinez (51-penalti), iar pentru Orlando a înscris César Araujo (17).

Jordi Alba, fost coechipier al lui Messi la Barcelona, ajuns şi el în Florida în această vară, şi-a făcut debutul pentru Miami, în minutul 64.

În urma acestui succes, Inter Miami s-a calificat în optimile de finală ale Leagues Cup, competiţie la care participă cluburi din Major League Soccer (MLS) şi Liga mexicană, aflată la ediţia sa inaugurală.

La finalul meciului, Beckham a intrat pe teren și și-a felicitat jucătorii.

Inter Miami va disputa următorul meci, duminică, împotriva celor de la FC Dallas, pe Toyota Stadium din Frisco.