Leo Messi, de neoprit! Campionul mondial are America la picioare. O nouă prestaţie stelară pentru argentinian

Leo Messi, de neoprit! Campionul mondial are America la picioare. O nouă prestaţie stelară pentru argentinian care este în mare formă. Marele fotbalist înscrie pe bandă rulantă pentru echipa sa.

Leo Messi a marcat un hattrick în doar 11 minute împotriva lui New England Revolution, scor 6-2, în MLS.

Leo Messi, de neoprit!

Cu acest nou succes, Inter Miami, deja campioană în Est, a stabilit un nou record. Are 74 de puncte câştigate în sezonul regulat. Leo Messi a marcat al doilea hattrick al săptămânii. Asta după victoria cu 6-0 în faţa Boliviei, miercuri, în meciul Argentinei din preliminariile Cupei Mondiale 2026.

Cel care a câştigat de opt ori Balonul de Aur a intrat în joc în minutul 58. A reuşit să marcheze de trei ori în 11 minute, 78, 81 şi 89. A marcat de fiecare dată cu piciorul stâng. Pentru Inter Miami au mai marcat Luis Suarez (40, 43) şi Cremaschi (58).

Golurile formaţiei New England Revolution au fost înscrise de Langoni (2) şi Borrero (34). Messi, în vârstă de 37 de ani, care a revenit în septembrie după o pauză de două luni cauzată de o accidentare la gleznă, a încheiat sezonul regulat al MLS cu 20 de goluri în 19 meciuri.