Laurenţiu Reghecampf nu renunţă! Rezultat important pentru antrenorul român. Victorie pe final de meci

Laurenţiu Reghecampf nu renunţă! Rezultat important pentru antrenorul român. Victorie pe final de meci în campionatul din Azerbaidjan. Trupa fostului tehnician de la FCSB s-a impus după un gol marcat abia în minutul 81.

Laurenţiu Reghecampf supravieţuieşte în Azerbaidjan. A reuşit o victoria smulsă în final, în deplasare.

Laurenţiu Reghecampf nu renunţă!

Laurenţiu Reghecampf nu  renunţă. Formaţia Neftci Baku, antrenată de tehnicianul român, a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa Shamakhi. A fost un meci din etapa a 26-a a campionatului Azerbaidjanului. Unicul gol al meciului a fost marcat de Saldanha, în minutul 81.

Neftci Baku ocupă locul 3 în clasament, cu 55 de puncte, în timp ce Shamakhi este penultima clasată, pe locul 9, cu 20 puncte.

Reghecampf a fost extrem de contestat în acest sezon. Fanii, dar şi presa azeră l-au vrut afară pe antrenorul român. Acesta a avut, la începutul campionatului, drept obiectiv titlul. Acum, se află la mare distanţă de obiectivul propus la începutul sezonului.