Laurențiu Reghecampf a venit cu norocul în Bănie! S-a terminat CSU Craiova – UTA. Arădenii lui Mircea Rednic n-au avut nicio șansă

CSU Craiova a învins-o pe UTA Arad, scor 3-0, în cel de-al doilea meci din etapa a 6-a din Superliga.

Oltenii sunt pe primul loc în acest moment cu 14 puncte, în timp ce UTA este pe 13 cu doar 4 puncte adunate în șase etape.

Oltenii au început în forță. După doar 8 minute Bairam a primit o minge de la Bancu și a marcat. În minutul 38,  Ișfan a executat perfect o lovitură liberă, iar Raul Silva a reluat cu capul în plasă din 6 metri. După mai bine de 8 minute de analiză video a fazei, golul a fost anulat pe motiv de ofsaid.

În repriza secundă, Cooper a marcat cu un șut de la 14 metri, dar și acest gol a fost anulat pe motiv de ofsaid. Crețu a mărit apoi avantajul echipei sale. Cu trei minute înainte de final, Screciu a marcat pentru 3-0. Golul a fost anulat inițial pentru ofsaid, apoi după validat după intervenția arbitrilor din camera VAR.

CSU Craiova – UTA » Echipele de start

CSU CRAIOVA: L. Popescu – Vlădoiu, Zajkov, Silva, Bancu – Al. Crețu, Screciu – Ișfan, Baiaram, A. Ivan – Markovic
REZERVE: Lazar – Badelj, Ndong, Căpățînă, Mateiu, Kurtic, Dancu, Cîmpanu, Roguljic
ANTRENOR: Laurențiu Reghecampf

UTA: Fl. Iacob – Rodrigues, Stolnik, Benga, Abeid – Freitas, Marku, Dumitrașcu – R. Pop, Cooper, Fabry
REZERVE: Kucher – Stahl, C. Mihai, Iurasciuc, Carp, Markov, R. Stanciu, Holst, Leidsman
ANTRENOR: Mircea Rednic

Stadion: „Ion Oblemenco”
Arbitru: Bogdan Dumitrache / A1: Adrian Ghinguleac; A2: Valentin Dumitru