Ladislau Boloni a ajuns la capătul puterilor. Metz, a patra înfrângere în Ligue 2

Metz, echipa antrenată de tehnicianul român, a pierdut cu Bastia, scor 0-1, în etapa a 9-a din Ligue 2.

Ladislau Boloni s-a enervat cumplit după ce elevii săi au înregistrat al patrulea eșec din acest sezon.

„La pauză, i-am întrebat dacă, într-adevăr, credem în șansa noastră, în capacitățile noastre, în calitatea noastră. Credem sau nu? Pentru că, în prima repriză, chiar am avut impresia că prezența noastră mentală nu e suficientă pentru a face motorul să funcționeze.

Trebuie să fim pregătiți psihic pentru a disputa un meci”, a declarat antrenorul la conferința de presă, potrivit Le Republicain Lorrain. Sunt îngrijorat, pentru că mi-ar plăcea să avansez cu echipa asta. Înainte de orice, avem nevoie de mentalitate și agresivitate în sensul bun pentru a ne reveni.”

Jocul nostru a fost lent în prima repriză, construcția noastră la fel. Nu puteam avansa. Nu eram puternici, eram moi. N-am văzut acea agresivitate mentală”, a declarat Boloni, la conferința de presă.

Metz ocupă locul 10 în clasament cu 11 puncte, în condițiile în care obiectivul anunțat este promovarea în prima ligă.