La loc comanda! CSA Steaua n-a scos mai mult decât o remiză cu Poli Iași și rămâne pe locul secund în play-off-ul ligii secunde.

Aproximativ 1000 de persoane au ajuns până la urmă la începutul meciului dintre Steaua și Poli Iași. Și apoi, pe parcurs încă pe atât. N-au lipsit legendele clubului „militar”, Marius Lăcătuș, Adrian Bumbescu, Ștefan Iovan, Costel Gâlcă, Anghel Iordănescu, Victor Pițurcă sau Gabi Balint.

Steaua, egalată pe final

Nu s-au plictisit, fiindcă partida a avut și ritm, și dinamism. Chiar și o doză de suspans, având în vedere că minutul 13 părea cu ghinion pentru gazde. Vojtus a deschis scorul pentru echipa lui Leo Grozavu.

Iar reacția formației lui Daniel Oprița a venit abia în minutul 45: Chunchukov a pus capul pentru 1-1.

În minutul 71 Steaua a părut că va scăpa în câștigătoare. Pacionel l-a găsit inteligent pe Chipirliu, Katanec a gafat, iar echipa Armatei a trecut în avantaj. Și era chiar pe primul loc, dacă nu egala în minutul 86 Vojtuș, fotbalistul gonit de Rapid.

Iașiul a rămas lider, și merge cu pași mari către Superligă. Steaua așteaptă. Încă mai așteaptă.

CSA Steaua: H. Iancu – Drăghici, Beța, Mihăescu, A. Ilie – A. Popa, Matei, Șt. Pacionel, Bodișteanu – Chunchukov, Chipirliu
Antrenor: Daniel Oprița

Poli Iași: Brînză – Martac, Plămadă, Katanec, Finica – Marchioni, Itu, Alin Roman, Musi, Vojtus – Cătălin Hlistei
Antrenor: Leo Grozavu