L-a dojenit înainte de meci, dar după, l-a felicitat! Nașul Hagi, fin cu Mutu: `Ne-au dominat!`

Golgheterii all-time la zi ai echipei naționalei, Gheorghe Hagi și Adrian Mutu, s-au duelat astăzi pentru trei puncte în Giulești. Până la urmă, Rapid și Farul le-au împărțit, spre nemulțumirea lui Mutu, pe care însă Hagi l-a lăudat după meci.

Puțină lume își mai amintește însă legătură dintre cei doi antrenori. Hagi i-a fost naș de cununie lui Mutu la prima sa căsnicie, cea cu Alexandra Dinu. „Felicitări Rapidului, mai ales în a doua repriză au făcut un meci foarte bun, ne-au dominat. Din păcate, nu am avut prospețime, nu am fost cum trebuia. Au avut spații, au combinat.

Au fost unele faze la care trebuia mai mult (n.r. din perspectiva arbitrajului), mă refer la niște faulturi la atacanții noștri. Rapidul a jucat bine și noi probabil că nu am făcut aceeași presiune pe care trebuia să o facem. Eram statici, nu aveam dinamică, noi am cedat teren. Știau că Rapidul, dacă îi lași să vină acolo, aduc mingii și devin periculoși.

L-am felicitat (n.r. pe Adrian Mutu) și la început, și după. În prima repriză putea să fie 3-0 pentru noi, am avut ocazii clare. Când echipa a jucat bine, atunci e clar că și jucătorii joacă bine. Vom vedea. Pentru noi e un punct, în deplasare la o echipă foarte bună. Ocazii multe, fotbaliști buni, vom vedea, călătoria e lungă și vom vedea ce va fi și în retur. (n.r. despre ieșirea lui Grameni) A zis că nu mai poate.”, a fost discursul lui Hagi.