Kosovarii s-au resemnat! Anunț clar după umilința încasată. România nu le-a dat nicio șansă

România a făcut spectacol la debutul în Liga Națiunilor! Tricolorii s-au impus în fața primei reprezentative a statului Kosovo, scor final 3-0, iar publicațiile de peste hotare au explodat.

Jurnaliștii au scris neîncetat despre eșecul înregistrat de către Kosovo, naționala lor, chiar pe teren propriu, la Priștina. România a spulberat visul formației care visa să câștiga grupa.

România nu le-a dat nicio șansă!

Toate publicațiile de presă din Kosovo au fost extrem de dezamăgite de rezultatul înregistrat, vineri seară, de către elevii lui Franco Foda.

“Românii, de neoprit!”, a titrat Kosovapress.

“Românii au deja un avantaj serios după această victorie cu 3-0 în noua ediție de Liga Națiunilor. Cu doar 3 minute înainte de al treilea gol al românilor, Vojvoda a fost eliminat. În acest fel a terminat Kosovo meciul cu România și începe Liga Națiunilor cu o înfrângere!”, a continuat publicația din Kosovo.

„Golul ne-a blocat și n-am mai putut reveni!”

De asemenea, nici Gazeta Express nu a stat pe gânduri și a criticat jocul naționalei din Kosovo.

“Kosovo a suferit teribil pe Fadil Vokrri contra României. Naționala României a obținut o victorie fantastică. Tricolorii au câștigat cu 3-0 în Kosovo, într-un meci care a părut ușor pentru ei.

Românii au deschis scorul prin Man, în minutul 40, într-o fază în care inițial i-a fost blocat șutul. Marin a înscris din penalty după pauză. Golul ne-a blocat și n-am mai putut reveni.

Drăguș a înscris golul de 3-0, dar veștile proaste nu s-au încheiat. Vojvoda a fost eliminat în minutul 85!″, au continuat jurnaliștii kosovari.