Jurnalista celebră care l-a distrus pe jucător! Atac incredibil după ce a fost desemnat omul meciului. Nu îşi dă sufletul şi pentru echipa naţională / Foto

Jurnalista celebră contestă decizia de a-l desemna omul meciului pe jucătorul grupării din Hexagon. Prezentatoarea emisiunii de UCL la televiziunea de la Prishtina îl atacă dur că nu se impune la fel și la echipa națională.

Lille s-a impus surprinzător în fața celor de la Real Madrid, în etapa a doua din UEFA Champions league, scor 1-0.

Jurnalista celebră care l-a distrus pe jucător!

Singurul gol al partidei a fost a lui Jonathan David, printr-un penalty fructificat în minutul 45+5, însă omul meciului a fost desemnat kosovarul Edon Zhegrova. Astfel că a devenit primul jucător din țara sa care obține această distincție în Champions League din partea UEFA.

Totuși, Qeqa Krelani, cea mai cunoscută jurnalistă sportivă din Kosovo, nu s-a lăsat deloc impresionată de această distincție.

”Magician la Lille, dar fotomodel când joacă pentru Kosovo. A evoluat pentru el, pentru familia lui, pentru Lille. Nu sunt jurnalist din Franța, nu știu ce fac jucătorii în afara granițelor. Pentru Kosovo, tati, pentru Kosovo, muncește din greu.

37 de apariții pentru Kosovo. 4 goluri. Împotriva Madagascar (amical), Cipru, Andorra și Albania (amical). (…) Trebuie să învingem Lituania și Cipru (n.r. în Liga Națiunilor, la jumătatea lunii octombrie), naționale mediocre.

Ești cel mai mare talent din ultimii 20 de ani, sperăm să nu se mai întâmple ca la ultimul meci (n.r.- 0-3 cu România), când suporterii au părăsit stadionul în minutul 78. L-am criticat întotdeauna pentru angajamentul ZERO pe care l-a arătat față de Kosovo, nu i-am negat niciodată talentul magic”, a transmis Qeqa Krelani, pe Facebook.

Zhegrova, potrivit Transfermarkt, este cotat la 25 de milioane de euro, iar în acest sezon, la Lille, a reușit să obțină 6 goluri și un assist, în 10 meciuri. În timp ce la echipa națională are 4 reușite în 34 de selecții.