Jurgen Klopp s-a săturat! Liverpool a suferit o nouă umilință, iar antrenorul `cormoranilor` a luat foc: `Trebuie să schimbăm ceva și o vom face de la următorul meci.`

Liverpool a suferit o nouă umilință în Premier League, 0-3 cu Wolverhampton, iar Jurgen Klopp răbufnit la finalul partidei.

Antrenorul ”cormoranilor” nu a găsit o explicație pentru forma slabă pe care o traversează elevii săi.

Liverpool, eșec usturător în Premier League

După înfrângere cu 0-3 în fața lui Wolves, Liverpool a ajuns pe locul 10 în Premier League și este în afara locurilor care duc în cupele europene.

Wolves conducea cu 2-0 în minutul 7 al partidei după golurile lui Joel Matip și Craig Dawson. Scorul final a fost stabilit în minutu 71 prin Ruben Neves.

La finalul partidei, Klopp s-a arătat extrem de dezamăgit de prestația elevilor săi.

„A fost un start de meci îngrozitor. Au fost două goluri pe care nu trebuia să le luăm niciodată. E doar vina noastră, trebuia să ne fi apărat mai bine, am fost pasivi. Nu pot găsi o explicație, nu există scuze.

Eram conduși 0-2, publicul era contra noastră, dar am reușit să revenim în joc. Aproximativ 45 de minute am jucat bine, dar nu am marcat. Asta spune totul.

Trebuia să fim mai concentrați în primul sfert de oră. Din nou o spun, nu pot găsi o explicație, dar acele 15 minute nu au voie să se întâmple. Trebuie să schimbăm ceva și o vom face de la următorul meci.

Eu sunt aici, dar pentru primele 15 minute de joc nu am nicio explicație, îmi pare rău”, a spus Jurgen Klopp.

Lider în Premier League este Arsenal care are 50 de puncte, cu 21 de puncte mai mult decât Liverpool. Elevii lui Klopp sunt departe și de ”big four”, la 11 puncte.

Pentru ”cormorani” urmează derby-ul orașului Liverpool contra celor de la Everton.