Jucătorul lui Elias Charalambous s-a enervat cumplit! L-a distrus pe arbitru după meciul cu Sparta Praga. Dezvăluiri şocante de pe gazon

Jucătorul lui Elias Charalambous s-a enervat cumplit! L-a distrus pe arbitru după meciul cu Sparta Praga. Dezvăluiri şocante de pe gazon. Dariu Olaru şi-a ieşit din minţi după eliminarea din Champions League.

Căpitanul lui Elias Charalambous s-a dezlănţuit. Spune că echipa a abordat greșit startul de joc. A fost un car de nervi când a vorbit despre faza din minutul 28. Spune că arbitrul trebuia să dea penalty în minutul 28.

Jucătorul lui Elias Charalambous s-a enervat cumplit!

Darius Olaru a fost faultat la limita suprafeței de pedeapsă. Arbitrul a lăsat jocul să continue și ulterior i-a dat cartonaș galben pentru proteste, conform sport.ro.

”Din păcate pentru noi, nu am reușit să ne calificăm. Era obiectivul nostru, am muncit să ajungem aici. Am plătit prețul celor trei goluri încasate în prima repriză. Fază fixă, penalty și o execuție extraordinară. La nivelul acesta, fiecare greșeală se plătește. Dacă știam să gestionăm mai bine prima repriză, să nu primim trei goluri, cred că puteam întoarce. În repriza a doua am arătat mult mai bine.

Nu vreau să găsesc alibiuri. Așa a fost, am intrat foarte moi. N-am avut atitudine în prima repriză. Cred că am și intrat în jocul lor. Au marcat din acea fază fixă. Știam că sunt puternici la aceste faze fixe. După ne-am deschis, le-am dat spații și așa au și marcat.

Am simțit că putem reveni. I-am simțit pe ei mult mai moi în repriza a doua. Am simțit că putem pasa mult mai bine. Ne-am creat și mai multe ocazii, dar trei goluri primite în prima repriză au fost cam multe.

Cred că la penalty, la faza premergătoare, a fost cam aceeași fază în afara careului advers, la Ștefănescu. Așa a decis arbitrul. După, a fost o fază la mine în care nu-mi explic cum mi-a dat mie galben. Normal, am protestat, dar a fost un fault clar. Și adversarii mi-au spus că e fault clar. El nu a dat fault. Nu a fost o tentă, dar undeva la 60-40 pentru ei. Am simțit acest lucru și în partida tur.

Era visul nostru, pentru asta am câștigat campionatul. Să avem rezultate în Europa. Trebuie să ne revenim, mai avem treabă în campionat. Apoi trebuie să gestionăm foarte bine play-off-ul Europa League, unde ne va aștepta o dublă foarte grea. Am jucat cu LASK Linz și în iarnă, în amical.

Oechipă cu forță, care încearcă să își câștige duelurile, agresivă. Trebuie să pregătim bine meciul, să îi analizăm și să trecem. Asta ne-a rămas, Europa League e următorul obiectiv”, a declarat Darius Olaru.