Jucătorul lui Elias Charalambous, făcut praf în direct! Marius Şumudică nu s-a mai abţinut. Cuvinte dure la adresa atacantului

Jucătorul lui Elias Charalambous a fost făcut praf după manșa tur din preliminariile UEFA Champions League. Adrian Ilie și Marius Șumudică nu l-au menajat deloc pe noul atacant al roș-albaștrilor.

La meciul tur dintre FCSB și Maccabi Tel Aviv, scor 1-1, Daniel Popa a fost titular. Nu a dat randament şi a fost schimbat la pauză.

Jucătorul lui Elias Charalambous, făcut praf în direct!

În urma meciului de marți seara, jucătorul a intrat în vizorul lui Gigi Becali. Latifundiarul a declarat că nu va mai fi titular până nu dă jos 3 kilograme.

Acum, jucătorul nu este slăbit deloc nici de Adrian Ilie și Marius Șumudică. Cei doi granzi ai fotbalului românesc nu au fost mulțumit de cum a arătat atacantul pe teren, în cele 46 de minute în care a jucat.

„Din punctul meu de vedere, Popa este jucător bun pentru prima ligă, dar de mijlocul clasamentului. Eu nu l-am văzut aseară, cu Maccabi. Chiar nu l-am văzut.

De la mijlocul clasamentului l-a luat, poate să dea multe goluri în Liga 1, dar nu și în cupele europene”, a spus Adrian Ilie, la fanatik.ro.

„Popa nu se regăsește, am avut mare încredere în el. El a pierdut primele 3 mingi… știi ce se întâmplă la FCSB! De ce să nu îți faci viața ușoară? Ștefănescu la fel, încă este în urmă mult față de ceea ce a fost la Sepsi”, a declarat și Marius Șumudică, pentru aceași sursă.